Przeszło 80 proc. Polaków korzysta już z technologii finansowych przy zarządzaniu swoimi finansami – wynika z raportu przygotowanego przez Akademię Leona Koźmińskiego i portal Fintek.pl. Polska wypada tu bardzo dobrze na tle świata.
Według danych zaprezentowanych w raporcie na całym świecie z technologii finansowych dla finansów prywatnych korzysta niespełna 50 proc. społeczeństwa. Badanie wykazało również, że prawie połowa ankietowanych korzysta z technologii finansowych codziennie, a część z nich nawet kilka razy w ciągu dnia, ale w przeciwieństwie do krajów zachodnich, w Polsce technologie finansowe koncentrują się w obszarze płatności, podczas gdy na świecie panuje większa różnorodność. Co istotne, w badaniu nie dostrzeżono większych różnic, jeśli chodzi o częstotliwość korzystania z technologii finansowych między młodszymi a starszymi pokoleniami.
Powszechnie panuje przekonanie, że młode pokolenia adoptują technologiczne rozwiązania dużo szybciej niż dojrzali konsumenci. Jednak, jak pokazuje coraz więcej danych, w obszarze samych usług finansowych ludzie bez względu na wiek zachowują się dość podobnie – pokolenie Z myśli i działa w finansach podobnie, jak ich starsi koledzy i rodzice
– powiedział redaktor naczelny Fintek.pl Rafał Tomaszewski.
Autorzy badania wskazali również, że polskie społeczeństwo jest relatywnie dobrze poinformowane, jeśli chodzi o digitalizację i zdaje sobie sprawę z zagrożeń, jeśli chodzi o cyfrowe zarządzanie finansami. Do głównych obaw Polaków należą: kradzież środków z konta, wyciek danych i brak anonimowości. Wśród głównych zalet rozwiązań fintech wymieniana jest ich elastyczność, czyli możliwość korzystania w dowolnym miejscu i czasie oraz powszechność.
Źródło: ISBnews
Artykuł Polacy często korzystają z rozwiązań fintechu pochodzi z serwisu Forum Polskiej Gospodarki.
Forum Polskiej Gospodarki Read More